تبلیغات

خانه سرگرمی

اگر در فاصله 50 تا 100 متری کوه ؛ با ماشین توقف کنید و ترمز دستی را بخوابانید، ماشین به‌جای سر پایینی به نرمی به سمت کوه کشیده می‌شود


کوهی به نام پردیس در توابع استان بوشهر قرار دارد كه داری خواص درمانی است. از خواص درمانی این کوه که زبانزد همه متخصصین mountain therapy (کوه درمانی) است، خواص مغناطیسی بوده که باعث تخریب سلول‌های سرطانی می‌شود. نام این کوه باستانی پردیس است که در حومه شهرستان جم از توابع عسلویه استان بوشهر و در نیمه های راه بندر کنگان به فیروز آباد شیراز قرار دارد. قله این کوه نزدیک‌ترین نقطه زمین به خورشید است، چون بالاترین ارتفاع در نزدیکی خط استوا است.

مغناطیس فوق‌العاده قوی کوه در جهان زبانزد است و اگر در فاصله 50 تا 100 متری کوه؛ یعنی تقریبا انتهایی‌ترین نقطه مشخص آسفالت با ماشین توقف کنید و ترمز دستی را بخوابانید، ماشین به‌جای سر پایینی به نرمی به سمت کوه کشیده می‌شود که البته همین مغناطیس برای رانندگان ناآشنا بسیار دردسرساز بوده و تاکنون تعداد زیادی از خودروها بی‌اختیار با کوه تصادف کرده‌اند.

از جمله خواص خارق‌العاده که درباره این کوه ادعا می‌شود، کمک به درمان مبتلایان به ایدز است.

به خاطر نزدیکی این کوه به خورشید امکان رشد و نمو ویروس‌های بیماری‌زا از جمله ویروس HIV صفر است. پزشکان متخصص بریتانیایی در موسسه Imperial Medical College در شهر لندن اخیرا در مقاله‌ای در روزنامه تایمز ضمن بر شمردن این خاصیت از سازمان ملل درخواست کرده تا نام این کوه را به ANTI- HIV Mountain تغییر دهند.