تبلیغات

خانه سرگرمی

گرافیک بازی انقدر چشم نواز است که از دیدن مناطق بازی سیر نمی شوید و همینطور نورپردازی بی نقص آن که به جرات یکی بهترین نور پردازی های سال 2007 محسوب می شود.سال 2007 را می توان تحول شگرف در هوش مصنوعی نام داد چرا که تمام کارکتر ها اعم از مزدم عادی از چنان هوش بالایی برخوردار هستند که به خواب هم نمی توانید ببینید.وقتی از دیوار بالا می روید با چنان تعجبی به شما خیره می شوند انگار به یک دیوانه نگاه می کنند.
داستان:

بازی در سال 2012 آغاز می شود,جایی که ملیس دسموند ( Miles Desmond ) شخصیت بازی در زمان حال توسط تشکیلات مخفی Abstrego Industries دزدیده شده و به مکانی نا معلوم برده می شود تا مورد آزمایش Animus قرار بگیرد. Animus دستگاهی است که امکان دسترسی به خاطرات نیاکان یک فرد از طریق شناسایی DNA های مخفی سلول های مغز فرد مورد نظر را می دهد. به عبارت ساده تر شما شما با این دستگاه می توانید زندگی اجدادتان و ماجراهایی که برای آن ها اتفاق افتاده است دنبال کنید. Desmond از نوادگان نسل الطیر (Altair) و جزو 17 فردی است که مورد آزمایش این وسیله قرار می گیرند. هدف تشکیلات نیز از دزدیدن این 17 نفر که دسموند نیز جزو آن ها بوده رسیدن به مکان شی ای ارزشمند به نام Piece of Eden برای برقرار کردن صلح در جهان است. Piece of Eden شی ای بلورین شبیه به سیب است که امکان کنترل تفکر دیگر افراد را به فردی که از آن استفاده می کند می دهد. البته کاملا مشخص است که Abstrego چنین نیت خیری ندارد. دسموند نیز که در ابتدا شدیدا مخالف این کار بود سر انجام مجبور می شود سر تعظیم فرود آورد. داستان بازی با سوژه قرار دادن زندگی الطیر از جایی آغاز می شود که ریچارد شیردل توانسته طی نبردی سخت شهر ACRE از دست صلاح الدین پس بگیرد و حالا هدف آن حمله به اورشلیم و تصرف آن است.بازی بسیار بسیار زیبا که جزو 3 بازی برتر اساسین است شما در این بازی نقش یک امریکایی که به زمان گذشته سفر کرده و در گروه مسلمان ها قصد از بین بردن سران صلیبی را دارد .

بازی وسیع است دارای چندین شهر کوچک و بزرگ است،هر شهر خصوصیات خود را دارد و هر شهر خانه های خاص با امکانات خاص برای الطیر را دارد بعضی از خانه ها دارای نبردبان هستند که الطیر می تواند از آنها بالا برود و از پشتبانها به هدف خود برسد ولی بعی از شهرها از این خبرها نیست بعضی از قسمت های شهر بسیار شلوغ و بعضی قسمت ها خلوت و خالی است که هر کدام برای زمانی خاص برای شما اهمیت دارد وقتی ماموری شما را می بیند شما می توانید به این کوچه های خلوت رفته و آن را سر به نیس کنید ولی می توانید به میان شوغی رفته و در آنجا مخفی شوید تا نگهبان شما را گم کند.وسعت میان یک شهرتا شهر دیگر حتی به چند صد کیلومتر هم می رسد که باید بویسیله اسب خود را به شهر مقصد و هدف برسانید . که این خود یک نوآوری جدید در بازی های کامپیوتری است.وسعت بازی را نمی توان حتی تصور کرد بازی با چندین شهر که مانند واقعیت نمی توانید همه جاهای آن را ببینید . خانه ها مانند ماسک هایی نیستند که در بازیهای دیگر تا به امروز دیده بودید تمام خانه ها بعد داخلی دارند یعنی می توانید داخل آن را ببینید و هر خانه سعی شده با خانه دیگری از نظر چیدمان و حتی وسایل فرق داشته باشد.همه جای شهر با خانه های سالم درست نشده است بلکه ویرانه ها هم در جای جای شهر دیده می شود ، همه ساختمان ها به صورت سالم نیست بلکه در بعضی قسمت های ساختمان ها ترک و یا کنده شدن قسمتی از سنگ ها دیده می شود که به صورت استادانه درست شده است.